header image
 

All posts in Červen, 2014

pampeliškaNejslavnostnější událostí každého školního roku je bez pochyby předávání vysvědčení. Abychom si ty opravdu poslední hodiny a minuty končícího školního roku pořádně užili, vyrazili jsme na kolech na velkou společnou oslavu do cukrárny Pampeliška v Prášilech. Určitě nám budete věřit, že zmrzlina nám tam všem ohromně chutnala. Celkem jsme „našlapali“ 22 km a úplně úžasně tento sportovní výkon zvládli i prvňáčci. Tak zase ze rok v Pampelišce 🙂 !

Nejlepší čtenář
Po celý uplynulý školní rok probíhala v naší škole velká čtenářská soutěž. Každý žák, který si přečetl sám nějakou knížku, ji přinesl do školy a představil ji svým spolužákům. Tyto naše tzv. čtenářské referátky byly po celý rok pečlivě zaznamenávány a 27.6. byli slavnostně vyhlášeni a oceněni nejlepší čtenáři – lépe řečeno nejlepší čtenářky. Absolutní vítězkou se stala žákyně 1. ročníku (!!) Anetka Jiříková, druhé místo zaslouženě patří Nikolce Keilové a Aničce Doležalové. Gratulujeme!

Na konec školního roku jsme si pro naše maminky, tatínky, babičky, dědečky a všechny milovníky divadla připravili divadelní představení „Pohádky z lesa.“ Přijďte se podívat na roztomilá zvířátka, která pomohou nešťastnému králíčkovi. I na rozpustilé jezinky, které řádně vytrestají neopatrného Smolíčka. Hrajeme 25.6. od 16:00h v hasičárně. Těšíme se na vás!24062014488

V pondělí 23. 6. se v naší škole uskutečnil další výukový program NP Šumava s názvem Létající stavitelé v přírodě. Žáci se dozvěděli spoustu nových informací o ptácích, o částech jejich těl či o jejich způsobu života. Úkoly byly různorodé a rozhodně se s šumavskými ptáky nikdo nenudil. P1100035

Cílem našeho letošního školního výletu se stal Annín. Navštívili jsme rybí líhně, kde jsme se dozvěděli o chovu sivenů. Mohli jsme je krmit a zkusit si, že není vůbec jednoduché, je ulovit. Naše další cesta nás zavedla do sklárny, kde jsme viděli ,jak se brousí sklo a mohli jsme si to i sami vyzkoušet. Protože nám počasí opravdu přálo, vyšli jsme na Mouřenec, prohlédli jsme si trochu strašidelnou kostnici a po červené turistické značce jsme došli do Radešova. Odtud jsme autobusem doputovali zpět do školy. Byli jsme rádi, že se s námi na výlet vydali i naši budoucí prvňáčci.

P1090971V pondělí 9. 6. 2014 u nás proběh workshop NP Šumava s názvem Bobří rodina. Žáci se seznámili s bobry, jejich charakteristikou, nejbližšími příbuznými v živočišné říši a s jejich vztahem ke člověku. Také si vyzkoušeli několik drobných aktivit, z nichž nejoblíbenější byla aktivita, ve které děti na vlastní kůži poznaly, jaké je to mít bobří ocas. Za dva týdny nás čeká ještě jeden podobný program s názvem Létající stavitelé v přírodě.