header image
 

All posts in Březen, 2015

2703201566827.3. proběhlo v naší škole již čtvrté společné nocování v rámci mezinárodní akce „Noc s Andersenem“. Letos na nás čekalo několik pohádkových zvířátek a s nimi spojené společné hledání, skládání a řazení textů, malování obrázků i vymýšlení vlastních veršíků. Po splnění všech úkolů a nalezení dopisu od pana Andersena jsme mohli vyrazit na dobrodružnou noční výpravu. Vybaveni baterkami a notnou dávkou odvahy jsme po krátkém putování našli vytoužený pohádkový poklad! Za splnění všech úkolů jsme se odměnili vynikající večeří s přípitkem. Těsně před spaním nechyběla ani tradiční stezka odvahy potemnělou školou a pak už jsme jen četli, četli, četli………….a četli :-).

odpady20. března jsme se dětem pokusili pomocí výtvarných i jiných aktivit ukázat, že problém s odpady se týká nás všech. Děti se naučily rozeznávat jednotlivé druhy odpadů a správně je třídit. Děkujeme NP Šumava za bezvadný ekologický program.

klokan20.března se všechny děti od druhého do čtvrtého ročníku zúčastnily mezinárodní matematické soutěže „Klokánek“. Vítězem v kategorii Cvrček se stal Matýsek Svoboda. V kategorii Klokánek byla nejlepší řešitelkou Kačka Kučerová. VÍTĚZŮM GRATULUJEME!!