header image
 

All posts in Prosinec, 2015

1512201581615.12. jsme ve spolupráci s NP zrealizovali další z řady ekologických programů. Tentokrát jsme si povídali o zimních spáčích. Nejvíc pozornosti jsme věnovali zajímavému životu ježků. Program se nám moc vydařil.

1112201581111.12. proběhl v naší škole projektový den zaměřený na vlky. Nejprve jsme dali hlavy dohromady a sepsali jsme si vše , co o životě vlků víme a připravili jsme si otázky na které jsme neznali odpověď. Pak jsme si ve skupinkách poskládali 3 vlčí pohádky a společně jsme si je zahráli. Vrcholem celého dne byla návštěva vlčích výběhů. Tam jsme nejen viděli skutečné vlky, ale ujasnili jsme si vše, co jsme dosud o vlcích nevěděli. Na závěr jsme si namalovali vlčí kostru. „Vlčí den“ se nám opravdu vydařil!

04122015802Na letošní besídku jsme si připravili divadélko na motivy známé pohádky Karla Čapka pod názvem Velká pošťácká pohádka. V hlavních rolích se představili tito malí herci:  pan Kolbaba – Bára, starý pán -Péťa, Frantík – Matěj, Mařenka – Anička, pošmistr _ Šimon.  V rolích  skřítků jsme viděli – Nelču, Adélku, Emču, Nikolu, Kubu, Anetu, Terezu a Dana. Nesmíme zapomenout ani na  2 výborné vypravěče – Kačku a Honzu. Výkon všech našich malých herců byl na závěr odměněn zaslouženým potleskem.