header image
 

All posts in Březen, 2016

30. dubna v naší škole proběhlo I. kolo přírodovědné soutěže organizované NP pod názvem „Národní park Šumava ve školních lavicích“. Své znalosti o NP, flóře i fauně si ověřili všichni žáci z 2. – 5. ročníku. Mezi nejúspěšnější řešitele se zařadili Kuba, Šimon, Dan, Péťa, Terka, Aneta a Matěj. Gratulujeme !

V pátek 18.3. proběhla na naší škole mezinárodní soutěž Matematický klokan 2016. Úlohy z této soutěže jsou určeny širokému okruhu zájemců od žáků 1. stupně až po studenty vysokých škol. Klokan je mezinárodně koordinovaná matematická soutěž, která je jednorázová a individuální. Vznikla v sedmdesátých letech v Austrálii, odkud se postupně rozšířila na další kontinenty. V roce 1991 se ve Francii objevil Kangourou des mathématiques, od roku 1992 se postupně zapojovaly další evropské země. Nejúspěšnější řešitelkou v naší škole v kategorii Cvrček byla letos Anetka Jiříková a v kategorii Klokánek Nikolka  Keilová. Gratulujeme!!!

2016-03-03-974V letošním roce se nám i přes nepřízeň počasí a prakticky trvalý nedostatek sněhu podařilo zrealizovat výukový program NP Šumava „Hurá na sněžnice“. Některé děti sněžnice vůbec neznaly. Měly proto velkou radost, když se na nich naučily chodit a dokonce i běhat. V rámci programu  si děti  zahrály různé hry, při kterých si kromě chůze na sněžnicích trénovaly i přesnou mušku, sílu a spolupráci s ostatními při hře „Housenka“. Dopolední program jsme zakončili krátkou procházkou po okolních loukách. Dětem se program velmi líbil.