header image
 

All posts in Duben, 2016

abcdefghVe čtvrtek 28.4. jsme se, stejně jako každý rok, zúčastnili akce „Den Země“ v Kašperských Horách. O průběh akce jsme zpočátku měli mírné obavy, protože několik dnů předtím poměrně hustě sněžilo a teploty také připomínaly spíše leden než duben. Nicméně všechny obavy byly zbytečné, nakonec bylo hezky a akce proběhla v pořádku.  Trasa vytvořená pracovníky NP Šumava byla letos kratší, ale některé úkoly, které jsme na ní plnili, nám daly  docela zabrat. Celkově se akce velmi vydařila, příště pojedeme rádi zase.

a324Dne 22. 4. jsme se zúčastnili akce „Ukliďme svět“ od Národního parku Šumava. Časně ráno jsme vyrazili vybaveni pytli a rukavicemi směrem k  Hauswaldské kapli. Děti svůj úkol pojaly opravdu zodpovědně a pilně sbíraly už od začátku cesty, takže první pytel byl brzy plný. Cesta nám rychle ubíhala, navíc pěkně svítilo sluníčko, a tak jsme to ke kapli zvládly za necelou hodinku a půl. U kaple jsme posvačili, a posilněni jsme se vydali na cestu kolem Kostelního vrchu . Máme radost, že to v blízkosti naší školy máme zase o něco hezčí .

 

01042016958V pátek 1. dubna jsme se již popáté připojili k mezinárodnímu programu na podporu čtenářství pod názvem Noc s Andersenem. Letos se spolu s námi pohádkového nocování zúčastnilo 1.074 míst, z nichž bylo  444 knihoven a 388 škol. Ve škole jsme se sešli v 18 hodin a tentokrát na nás čekala   „Velká cesta do středověku“. Formou her a  rébusů jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o Karlu IV. i o životě ve středověku. Všechny tyto vědomosti se nám později hodily při získávání jednotlivých dílků mapy, která nás  bezpečně dovedla ke sladkému pokladu. Po návratu do školy jsme se“zavrtali“ do spacáčků a četli a četli a ………………, dokud jsme všichni neusnuli. Děkujeme našim maminkám za výbornou středověkou hostinu 🙂 !