header image
 

All posts in Červen, 2016

pampeliška29.6. jsme se rozhodli, že si ještě pořádně užijeme předposlední den školního roku, a tak jsme společně vyrazili na cyklistický výlet do Prášil. Prášilská cukrárna „Pampeliška“ je již několik let naším oblíbeným cyklistickým cílem. I letos nám v ní ohromně chutnalo! Nezapomněli jsme samozřejmě vyzkoušet ani pěkné dětské hřiště. Výlet se nám moc vydařil, a tak jsme si ani nevšimli, že jsme „našlapali“ 22 km.

nejlepsi ctenářiMáme radost, že i v letošním školním roce se našly děti, které se s chutí pustily do čtení. Nejpilnějšími letošními čtenáři jsou: Aneta Jiříková a Jakub Heřman. Gratulujeme!

delfiniBěhem celého školního roku jsme chodili plavat. Na nejmladší děti čekalo základní seznamování s vodou a první plavecká tempa. Starší žáci se zdokonalovali ve svém plaveckém umění. Mezi delfíny ( delfín = uplave 200m bez zastavení) se letos nově zařadili : Bára, Anička, Nikča, Anetka a nejmladší letošní delfín Šimon. Gratulujeme 🙂

fotoc2016121V pondělí 13.6. jsme vyrazili na náš letošní školní výlet do Jihočeského kraje. Po téměř 2 hodinové jízdě autobusem jsme dorazili k vodní nádrži Lipno. Naše první cesta vedla na Stezku korunami stromů. Zde jsme si prohlédli celé široké okolí z opravdu velké výšky a vyzkoušeli jsme si svoji odvahu na adrenalinových chodníčcích. Určitě nejlepší ale byl závěrečný sjezd z vyhlídkové věže  tobogánem. Naše další kroky nás zavedly na výstavu nazvanou Kostkománie. Pod tímto názvem se skrývá největší interaktivní výstava modelů z LEGO kostek, na níž jsme viděli více než 7.000.000 kostek, 250 modelů a soch a 50 opravdu mega staveb. Byla to  nádhera! Na závěr výletu jsme se zastavili v rybích líhních v Borové Ladě. Zde jsme se dozvěděli něco o chovu ryb a obdivovali jsme rybičky všech velikostí. Letošní výlet byl prostě super! Děkujeme NP Šumava za poskytnutí dopravy a OÚ Srní za finanční příspěvek ve výši 2 000,-Kč.