header image
 

All posts in Září, 2016

dscf5242Ve úterý 20. září jsme se již tradičně zúčastnili s našimi čtvrťáky a páťáky výukového programu na dopravním hřišti v Sušici. První část programu byla teorie, kde si žáci zopakovali důležité informace o silničním provozu. Po desáté hodině jsme se přesunuli na dopravní hřiště, kde si žáci trénovali dopravní situace nejdříve „na sucho“ bez kol. Učili se komu a kdy dát přednost, kde zastavit, jak správně přecházet po přechodu apod. Potom si žáci vybrali kola a jezdilo se tzv. naostro. Trénovali si, jak jezdit na velkých křižovatkách ve městech a nechyběla ani jízda zručnosti, kterou všichni projeli skvěle. Žákyně páté třídy získala dokonce „řidičák“ na kolo, takže může sama jezdit i v hustším provozu, než je u nás na Srní. Akce se i letos velmi vydařila.

14092016111114.9. jsme vyrazili na náš první letošní turistický výlet. Naším cílem byly „Prameny Vltavy“ a prohlídka bývalé tzv. „Železné opony“. Počasí nám opravdu přálo, les mírnil teplé sluneční paprsky, a tak jsme ušli pěkných 10km. Cestu jsme příjemně spojili s několika zábavnými aktivitami. Z výletu si všichni odnášíme základní informace o matce našich řek Vltavě i o neradostné historii rozdělené Šumavy. Za pomoc s dopravou děkujeme obci Modrava a modravským hasičům.

070920161106Dne 7.9. proběhl v naší škole ekologický program nazvaný E-Liška. Tento program probíhal za přítomnosti velmi milého a ochočeného mláděte lišky obecné. Nenásilnou formou se děti dozvěděly mnoho zajímavostí ze života lišek (životní podmínky, strava, chování, stavba těla ……..). Nebojácné liščátko si mohly nejen dobře prohlédnout, ale i pohladit. Většina dětí z projektu odcházela s pevným rozhodnutím, že si lišku určitě chtějí pořídit domů 🙂