header image
 

All posts in Prosinec, 2016

161220161237
16. prosince jsme vyrazili na exkurzi do sklárny v Anníně. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí z historie sklárny a mohli jsme si prohlédnout prostory, kde se sklo dnes vyrábí. Nejvíc se ale všem dětem líbilo, že si mohly zahrát na opravdového skláře. Protože se blíží Vánoce, každý si vyfoukl vlastní krásnou vánoční ozdobu.

061220161229
V úterý 6. 12. 2016 jsme se zúčastnili programu NP Šumava „Tvořivá dílna z ovčína.“ Děti se nejdříve dozvěděly, jak se vlna získává, pere a dále zpracovává (ukázky ostříhané vlny si mohly prohlédnout a osahat). Potom si děti vyzkoušely samy vlnu zpracovat do nějakého výrobku metodou suchého plstění jehlou a na závěr také metodou mokrého plstění. Domů si odnášely hezké vánoční dárečky ve formě plstěných zvířátek a barevných kuliček. Program se dětem velmi líbil.

dscf5793
Na 2.12. jsme se všichni moc těšili. Vždyť na nás čekala Mikulášská besídka! Nejprve se rodičům představili naši nejmenší školáčci. Zimní pohádka, kterou nám zahráli, se všem moc líbila. Pak už jeviště patřilo školákům! Mach a Šebestová nám tentokrát ve 2 pohádkách ukázali, že pomáhat druhým lidem se opravdu vyplácí. Spoustu legrace jsme si užili i v opravdové čertí škole. Mikulášská nadílka byla pak již jen sladkou tečkou na závěr.