header image
 

All posts in Únor, 2017

2017-02-24-1295 Dne 24.2.2017 k nám do školy přijel pracovník NP Šumava, tentokrát s programem, který se jmenoval „Bionika“. Žáci se během něj dozvěděli spoustu zajímavých informací o tom, jak jsou živočichové a rostliny přizpůsobené životu v různých podmínkách. Některé z těchto „vychytávek“ rostlinné a živočišné říše jsme my lidé od nich převzali a máme díky tomu např. funkční bundy. Děti si prakticky vyzkoušely, jaký tvar má plod javoru, aby dobře létal, nebo jak se netopýr orientuje v prostoru a vyhledává svou kořist. Program se dětem líbil.

220220171288
22.2. si naši nejmenší školáci povídali o zubech a zubní hygieně. Dnes již víme, co jsou to řezáky, špičáky a stoličky. Jak často a jak si zuby čistit i jak často navštěvovat zubaře. Známe již stavbu zubu i potraviny, které zoubkům škodí. Protože se naše škola zapojila do dm preventivního programu „Veselé zoubky“, všechny děti si domů odnášejí pomůcky určené pro zubní hygienu, které jim věnovala dm drogerie.

080220171284
8.2. k nám do školy přišel pan Zdeněk, který chová včely. Jeho poutavé vyprávění zaujalo všechny děti. Dozvěděly se jak a kde včely žijí, jak se rozmnožují, jak se dorozumívají i jaké druhy včel máme. Nezapomněli jsme si samozřejmě také povědět, proč jsou včely tak užitečné. Už teď se moc těšíme, až si s panem Zdeňkem uděláme na jaře výlet k jeho včelínu.