header image
 

All posts in Červen, 2018

exkurze
25. 6. 2018 jsme se zúčastnili exkurze na farmě v Drouhavči a v závodě Solodoor. Nejdříve jsme se jeli podívat na farmu Zelený, kde pan majitel chová krávy od telat až po dojnice. Viděli jsme strojové dojení a krmení malých telat. Neunikl nám ani chov hus. Poté jsme se přesunuli do závodu Solodoor v Sušici. Děti si tam v reflexních vestách prošli výrobu. Prohlédly si jednotlivé fáze výroby dveří a zárubní.Exkurze se nám moc líbila.

kasperky
14.6. jsme vyrazili na výlet na Kašperské Hory. Nejprve jsme se podívali do seismologické stanice a zjistili, jak se tam zaznamenává zemětřesení. Pak jsme se pěšky vydali na hrad Kašperk, kde jsme se jako mávnutím kouzelného proutku stali princeznami a rytíři. Líbilo se nám i v muzeu hraček. Celý výlet jsme zakončili návštěvou cukrárny, kde jsme si pochutnali na výborném poháru. Už se těšíme na příští výlet 🙂 .

010620181716
Naše škola je již řadu let zapojena do projektu „Ovoce a zelenina do škol“. Cílem tohoto projektu je zvýšit u dětí oblibu produktů z ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím přispět ke zlepšení jejich zdravotního stavu. V rámci doprovodného opatření jsme letos obdrželi koš exotického ovoce, které jsme s chutí poznávali, ochutnávali, malovali a nakonec jsme si z něj ve ŠD připravili vynikající ovocné talíře. Mňam 🙂

foťák květen 202
Letos jsme den dětí oslavili s našimi žáky na akci „Den lesa“ v Kašperských Horách. Počasí nám bohužel příliš nepřálo, ráno byla průtrž mračen, proto se program přesunul z venkovních stanovišť do místní haly. Pořadatelé (spolek SVOL a Městské lesy Kašperské Hory) měli i tak pro děti připravený zajímavý program, během nejž se děti dozvěděly mnoho zajímavých informací o lese a organizmech žijících v něm. Na závěr si děti mohli prohlédnout traktor s vyvážečkou. Akce se dětem velmi líbila.