header image
 

All posts in Září, 2018

nokia září 886
Také letos jsme se s žáky zúčastnili akce Plavecko-běžecký pohár. Konal se 24. 9. jako obvykle u nás v Srní. Tentokrát se poháru účastnilo 5 žáků naší školy od 3. do 5. třídy. Vzhledem k velmi chladnému počasí letos nebyla účast tak hojná, přesto vzrostl počet soutěžících v nemladší kategorii – 1. až 3. třída. Naši nejmladší (ze 3. třídy) si odnesli medaile za účast a ze starších žáků se podařilo umístit Jakubovi Heřmanovi, který ve své kategorii získal 1. místo. Všichni žáci, kteří soutěžili, měli možnost prověřit svou fyzičku a porovnat síly s vrstevníky z větších škol. Na závěr si každý odnesl sladkost a věcnou cenu. Těšíme se na další ročník.

nokia září 854
20.9. se naši žáci ze 4. a 5. ročníku zúčastnili výukového programu na dopravním hřišti v Sušici. Začínalo se dvěma hodinami teorie, kdy se žáci naučili, jak se správně chovat v dopravě – zejména ve větších městech. Na závěr teoretické části psali žáci test, čtvrťáci jen cvičný a páťáci již „naostro“. Následovala praktická část na dopravním hřišti, kde si žáci nejprve trénovali dopravní situace – hráli si na auta a učili se komu a kdy dát přednost. Potom trénovali jízdu v dopravě na cvičných křižovatkách i při jízdě zručnosti. Všichni žáci páté třídy nakonec uspěli a získali „řidičák“. Gratulujeme!

18092014522
Dne 7.září jsme vyrazili na náš první turistický výlet. Naším cílem byla rozhledna Poledník. Na rozhlednu jsme nejen vystoupili, ale také jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí z její pohnuté historie. Cesta zpět nám při stopovačce rychle utekla, a tak jsme si ani nevšimli, že jsme ušli téměř 10 km :-).