header image
 

All posts in Duben, 2019

IMG_20190425_111759
25.4. jsme spolu s pracovníky NP Šumava oslavili v Kašperských Horách Den Země. Rok 2019 je na Šumavě vyhlášen rokem ptáků, proto byla řada úkolů zaměřena právě na ně. Ptáky jsme poznávali na fotografiích, hledali jsme je v terénu dalekohledy a dokázali jsme je poznat i podle zpěvu. Zahráli jsme si „ptačí piškvorky“ a společně vyluštili „Velkou ptačí tajenku“. Celý den jsme si moc užili 🙂 .

IMG_20190417_103722
16. a 17. dubna jsme si udělali takovou trochu jinou školu 🙂 a nazvali jsme ji Velikonoční škola. Víte co se v takové škole dělá? My jsme barvili vajíčka, pletli pomlázky i pekli výborné perníčky. Také jsme četli a počítali a řešili řadu úkolů s velikonoční tématikou. Na závěr jsme si ze svých prací vytvořili krásnou knížku, která všem dětem udělala velkou radost 🙂 .

11. dubna se žáci 2. – 5. ročníku zapojili do 8. ročníku přírodovědné soutěže NÁRODNÍ PARK ŠUMAVA VE ŠKOLNÍCH LAVICÍCH. Na každého čekal pracovní list s řadou přírodovědných otázek a barevných obrázků. Soutěž je zaměřena na znalosti dětí o přírodě i místopisu Šumavy. Obsah soutěže se přímo neváže na školní znalosti dětí, ale na jejich všeobecné povědomí o Šumavě získané i mimo školní vyučování. Máme radost, že do druhého kola postoupili 4 naši žáci : Eliška (2.roč.), Baruška (3.roč.), Kubík(5.roč.) a Danda (5.roč.). Držíme jim palce!!