header image
 

All posts in Červen, 2019

IMG_20190628_093324
28. červen byl pro nás pro všechny slavnostním dnem. Děti dostaly vysvědčení, které odráželo výsledky jejich práce za celý školní rok. Rozhodli jsme se, že takový den musíme společně oslavit a vydali jsme se na kolech do 10km vzdálené cukrárny Pampeliška v Prášilech. Moc jsme si pochutnali 🙂

IMG_20190627_084200
27.6. jsme společně s pracovníkem NP Šumava vyrazili na pěší výlet po okolí Horské Kvildy. Cestou jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o životě rostlin a některých zvířat, pro které je tato oblast domovem. Mnoho informací jsme si ihned ověřili formou her. Protože bylo celý den opravdu horko, koupel v Hamerském potoce byla příjemnou tečkou za celým naším putováním.

IMG_20190626_130347
26.černa jsme se všichni ráno sešli ve sportovním oblečení, plni sportovního odhodlání. Čekala na nás celá řada rozmanitých disciplín. Patřil mezi ně běh na krátkou trať, skok vysoký, skok daleký, hod míčkem a plavání. Všichni závodníci se moc snažili, a tak na každého na konci čekala malá odměna.

IMG_20190618_112241
Školní výlet nás letos zavedl do Jihočeského kraje do krásného města Český Krumlov. Nejprve jsme se vydali na skalnatý ostroh nad řekou Vltavou, kde stojí půvabný zámek. Jeho komnaty se nám všem moc líbily. Po prohlídce zámku jsme navštívili muzeum loutek. Zde jsme si prohlédli expozici starých i současných marionet a dokonce jsme si zkusili zahrát i divadlo. Naším posledním cílem byl grafitový důl. Po náležitém vybavení speciálním oblečením a důlní lampou nás do podzemí zavezl důlní vlak, kterým dříve jezdili horníci na šichtu. Dále jsme pokračovali pěšky. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, v jakých podmínkách horníci pracovali a jaké stroje při práci využívali. Celý výlet se nám moc vydařil 🙂

NOKIA ČERVEN 19 076
4. června jsme se již tradičně s našimi žáky vypravili na akci „Den lesa“ v Kašperských Horách. Tentokrát pořadatelé připravili program v lese nedaleko školy, kde jsme se na různých stanovištích dozvěděli spoustu zajímavých informací o lese, jeho obyvatelích i škůdcích. Program byl obohacen hledáním velikých obrázků zvířat po cestě a děti ocenily také krásný pohled na hrad Kašperk. Na závěr se děti svezli na valníku. Akce se dětem velice líbila.