header image
 

All posts in Říjen, 2019

IMG_20191017_112617
17.10 jsme vyrazili na cyklistický výlet. Cílem výletu bylo nejen se projet krásnou podzimní přírodou, ale také poznat důležité památky v našem okolí. Navštívili jsme Hauswaldskou kapli a objevili jsme mnoho zajímavostí z její historie. Nezapomněli jsme ani na Vchynicko-Tetovský plavební kanál. Teď už všichni víme, že byl zbudován k plavení dřeva a dnes slouží jako přivaděč vody pro hydroelektrárnu na Čeňkově Pile.

IMG_20191015_075104Odvaž se používat vlastní rozum… to je každoroční heslo logické olympiády. Letos si to v naší škole zkusili žáci 3. – 5. ročníku. A jak to dopadlo? Nejúspěšnější řešitelkou se stala Baruška Hlavatá (4. roč.), druhé místo obsadil Míra Výborný (4. ročník) a na třetím místě se umístila Nelinka Chladová (5. roč.). Gratulujeme!

nokia říjen 19 643
Koncem září se naši žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili výukového programu na dopravním hřišti v Sušici. V jednom dopoledni zvládli 2 hodiny teorie a praxi na hřišti. Žákyně páté třídy napsaly test na dopravní výchovu poměrně úspěšně. Praktická část byla letos výrazně ztížena povětrnostními podmínkami, které bohužel nedovolovaly mít značky postavené, protože je vítr hned porážel. Naši žáci ale i tak zvládli praktickou část velmi dobře a proto obě žákyně 5. třídy získaly „řidičák“ na kolo. Gratulujeme!