header image
 

Vítejte na stránkách Základní školy a mateřské školy Srní.

18.5.jsme navštívili Dům Karla Klostermanna, kde jsme se tentokrát učili o bylinkách. Nejprve jsme si řadu bylinek prohlédli, ochutnali a zjistili, jak řada z nich voní. Pak jsme si ozdobili hezké květináče a do nich zasázeli majoránku. Všem našim malým pěstitelům držíme palce, aby jim bylinka pěkně rostla a dělala jim radost. 🙂

Na začátku dubna jsme se zúčastnili plaveckého výcviku. Máme radost, že se dětem plavání moc líbilo.

23.3. jsme pomocí řady zábavných pokusů objevovali elektřinu, Nejprve jsme si vyzkoušeli, co je to elektrický náboj. Pak jsme si ve skupinkách sestavili jednoduchý elektrický obvod a zkoušeli jsme, které materiály jsou vodivé a které ne, Celý program byl moc zajímavý.

16.2. jsme navštívili nově otevřený Dům Karla Klostermanna. Prohlédli jsme si společně zajímavou expozici, poslechli jsme si „mluvící stromy“ a nakonec jsme si i zapřemýšleli nad řadou otázek. Dům Karla Klostermana se nám všem moc líbil.

5.2. jsme si ,ve spolupráci s organizací Pochop přírodu, udělali projektový den, na který se děti moc těšily. Nejprve jsme se seznámili s ptáky, kteří u nás přezimují. Dozvěděli jsme se, jak se o ně můžeme starat a vyrobili jsme si pro ně pěkné krmítko. V druhé části dne jsme objevovali život lišek. Přítomnost živé lišky byla pro všechny opravdu velkým zážitkem a motivací dozvědět se o těchto zvířatech co nejvíce.

14.11.jsme ve škole důkladně prozkoumali vodu. Naučili jsme se pracovat s pipetou, zjistili jsme, co je to povrchové napětí vody a zahráli jsme si hru, která nám ukázala, jak voda putuje tělem rostlin. Krásné vodní divadlo se nám ukázalo po smíchání vody s olejem a potravinářskými barvami. Už se moc těšíme na další díl veselé vědy. 🙂

Dnes nás ve škole navštívil včelař, který nám vysvětlil, co vše se během roku v životě včel děje. Na řadu včelařových činností jsme si i zahráli. Léčili jsme nemocné včely, vyráběli jsme včelařské rámky, zahřívali jsme včelí královnu a nakonec jsme dokonce vyráběli i med. Moc jsme si to užili.:-)

16.10.jsme měli ve škole projektový den, který pro nás připravila organizace Pochop přírodu, se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Dnes za námi přijeli lektoři se stopkookými a s obojživelníky. Řadu živých zástupců z těchto dvou živočišných skupin jsme si mohli prohlédnout opravdu zblízka a hlavně jsme se o nich dozvěděli spoustu zajímavostí. Dětem se moc líbil výlet do okolí školy s pejskem vycvičeným na vyhledávání obojživelníků. Byl to opravdu prima den. 🙂

Srdečně Vás zveme .

12.9. jsme se zúčastnili tradičního závodu v plavání a v běhu na Srní. Závodili jsme s dětmi z Kašperských Hor, Hartmanic a Dlouhé Vsi. Všichni naši závodníci si závod opravdu užili. Radost nám udělaly i získané medaile. 🙂
« Older Entries